X-13 Blue Metallic/Modrá Metalíza 10ml

Kód: TA81513
Neohodnotené
Značka: Tamiya
2,20 €
Skladom (3 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

81513 X-13 Blue Metalic Tamiya Color Acrylic Paint 10ml

Odtieň X-13 Modrá metalíza

Poznámka: Farebný odtieň tu na náhľade alebo v printovej podobe, sa môže mierne odlišovať od skutočného odtieňa.

Akrylová farba určená pre natieranie alebo striekanie airbrushom na plast, kov, drevo, keramiku, textil a podobné povrchy.

Nevhodné pre deti do 8 rokov, jedine pod dohľadom dospelej osoby.
Farba je horľavá a obsahuje nebezpečné výpary, preto miestnosť pri práci dôkladne vetrajte. Vyhnite sa používaniu otvoreného ohňa a zdroja iskier. Neskladovať pri zdrojoch tepla. Počas práce nejedzte, nepite a nefajčite. Pri zasiahnutí očí a sliznice vypláchnite čistou vodou a vyhľadajte lekársku pomoc. Pri nadýchaní sa výparov, zabezpečte prívod čerstvého vzduchu. V prípade požitia, nevyvolajte zvracanie, vyhľadajte ihneď lekársku pomoc. Obsah nepite, nejedzte a ani nenatierajte na pokožku.

Pred použitím farbu dobre premiešajte. Nanášajte na odmastený, suchý povrch. Vrchnák fľaštičky vždy utrite dosucha, nenechajte zaschnúť zvyšky farby ani na okraji závitu hrdla, inak hrozí prilepenie vrchnáku o fľašu a farba pri styku so vzduchom vysychá.

Riedenie:
Používajte len originálne riedidlá Tamiya:
Tamiya X-20A Acrylic 10ml (kód: TA81520)
Tamiya X-20A Acrylic 23ml (kód: TA81020)
Tamiya X-20A Acrylic 46ml (kód: TA81030)
Tamiya X-20A Acrylic 250ml (kód: TA81040)

Príprava povrchu:
Nie je podmienkou použiť základnú farbu, no pre zlepšenie priľnavosti, krytia a krajší výsledný efekt odporúčame použiť základnú farbu (primer) v spreji či tekutý. 

Natieranie:
Pre natieranie je vhodné nechať farbu v hustejšej forme, riediť len primerane malým množstvom riedidla. Pri natieraní nesavých materiálov (plast, kov, sklo,...) obvykle nie je nutná príprava povrchu základnou farbou a obvykle stačí jedna vrstva farby pre dobré krytie. Pri natieraní savých povrchov (napríklad drevo), je vhodné použiť najprv základnú farbu, alebo naniesť prvú vrstvu hustejšej farby a tú po dôkladnom zaschnutí (aspoň 24 hodín) pretrieť druhou redšou tenkou vrstvou farby.

Striekanie:
Pre striekanie sa farba riedi obvykle v pomere 1 diel riedidla k 1 dielu farby, ale riedidla môže byť aj primerane viac, podľa druhu striekacej pištole a ďalších parametrov striekania.

Doba schnutia:
Proti dotyku zaschne farba do niekoľkých minút, ale úplné zaschnutie trvá najmenej 1 hodinu, podľa hrúbky vrstvy. Pre ďalšie pretieranie/prestriekanie novou vrstvou sa odporúča počkať aspoň 2 hodiny.

Čistenie:
Pre vyčistenie štetca stačí použiť riedidlo Tamiya X-20A, prípadne iné čistidlo (cleaner) určené pre akrylové farby.

Upozornenie:
GHS02 - H226 Horľavá kvapalina a pary.
GHS07 - H336 Môže spôsobiť ospalosť alebo závraty.

GHS02GHS07

Dodatočné parametre

Kategória: Tamiya akryl
Druh farby: Akrylová
Objem: 10 ml
Druh odtieňa: Lesklá

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Pridať komentár
Nevypĺňajte toto pole:

Šablonu připravil a implementoval na Shoptet Tomáš Hlad & techka s.r.o.

Prihláste sa prosím znovu

Ospravedlňujeme sa, ale Váš CSRF token pravdepodobne vypršal. Aby sme mohli Vašu bezpečnosť udržať na čo najvyššej úrovni, potrebujeme, aby ste sa znovu prihlásili.

Ďakujeme za pochopenie.

Prihlásenie