Gédéo sadra živicová 1kg

Kód: 766313
Neohodnotené
Značka: Pebeo
8,90 €
Na objednávku do 10-30 dní
Položka bola vypredaná…

Detailné informácie

Podrobný popis

Sadra prvotriednej kvality. Vďaka výnimočnej tvrdosti po zatuhnutí sa podobá polyesterovým živiciam. Odporúča sa pre odliatky, pri ktorých je vyžadovaná jemnosť, pevnosť a belosť. Vhodná na vytváranie či už umeleckých alebo všedných odliatkov rôznych predmetov. Dá sa brúsiť, lepiť, farbiť, parfumovať, maľovať alebo lakovať pomocou iných produktov Gédéo. Skladovanie: niekoľko mesiacov na suchom mieste. 
Čistič: mydlová voda. 
Upozornenie: nevdychujte ani neprehĺtajte sadrový prach. 

POSTUP PRÍPRAVY: 
1) Miešajte s vodou v pomere 1 časť objemu vody k 3 častiam objemu sadry. 2) Do čistej nádoby nalejte vodu. Vezmite potrebné množstvo sadry, rozprášte na celý povrch hladiny a nechajte 1 minútu odstáť. Následne miešajte pomocou špachtle 1 minútu. 
3) Zmes opatrne nalejte proti jednej strane formy. 
4) Nechajte stuhnúť, pred vybratím odliatku z formy počkajte 30 minút. Na urýchlenie schnutia môžete predmet umiestniť do blízkosti zdroja tepla alebo ho na niekoľko minút vložte do mikrovlnnej rúry. 

TIPY: Na odmeranie presného množstva sadry a vody postupujte nasledovne: vyplňte formu až po okraj vodou, ktorú potom prelejte do vhodnej odmerky. Polovicu objemu vody z odmerky vylejte a prilejte 3 násobok tohto zvyšného objemu vody v sadre. Týmto spôsobom získate kvalitnú zmes v požadovanom objeme. (napr. 1 kg živicovej sadry plus 0,35 vody = 0,65l sadrovej zmesi pripravenej na odliatie).

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Šablonu připravil a implementoval na Shoptet Tomáš Hlad & techka s.r.o.