Aktivátor CA lepidla 150ml spray

Kód: KAV56.9958
Novinka
Neohodnotené
Značka: Kavan
5,80 €
Skladom (2 ks)

Detailné informácie

Podrobný popis

Aktivátor/urýchľovač pre sekundové (kyanoakrylátové) lepidlá v aerosólovom balení. Slúži na urýchlenie vytvrdzovania sekundových lepidiel v podmienkach nepriaznivých pre ich prirodzené vytvrdzovanie (reakciou so vzdušnou vlhkosťou alebo vodou obsiahnuté v lepených dieloch) v suchom prostredí, v chlade, pri lepení neaktívnych materiálov alebo pri aplikácii silnej vrstvy lepidla. Produkt obsahuje vlastnú zložku aktivujúcu polymerizáciu sekundového lepidla, prchavé rozpúšťadlá a pohonný plyn (propán/bután). Z tohto dôvodu nesmie byť používaný pri lepení materiálov, ktoré nie sú odolné voči organickým rozpúšťadlám (napr. penový polystyrén).

Použitie: Aktivátor sa nanáša zo vzdialenosti 20-25 cm na čisté a suché plochy, optimálny rozsah pracovných teplôt je +10 °C až +30 °C. Aplikovať ho môžete jedným z dvoch základných postupov:

Malé diely: Aktivátor naneste na jednu lepenú plochu a nechajte zaschnúť (zostáva aktívny niekoľko hodín). Potom naneste sekundové lepidlo na druhú styčnú plochu a diely priložte.
Veľké diely: Sekundové lepidlo naneste na jednu styčnú plochu, diely pritlačte a spoj prestrieknite aktivátorom.
Vhodné pre: sekundové lepidlá pri lepení materiálov odolných voči organickým rozpúšťadlám.

Nevhodné pre: penový polystyrén a iné materiály, ktoré nie sú odolné voči organickým rozpúšťadlám alebo zvýšenej teplote (pri zrýchlenej polymerizácii lepidla sa môže uvoľňovať značné množstvo tepla vedúce k zahriatiu lepeného spoja a jeho okolia – tým väčšiemu, čím viac lepidla bolo použitých).

Skladovanie: v pevne uzavretom obale, v chlade, suchu a tme (pri teplote +5 ° C až +25 ° C). Nevystavujte teplotám pod +2°C.

Životnosť: Pri dodržaní podmienok správneho skladovania zaručujeme trvanlivosť v neotvorenom originálnom balení po dobu 1 roka pri zachovaní vyššie uvedených vlastností produktu.

Produkt obsahuje látky klasifikované ako nebezpečné v zmysle nariadenia (ES) č. 1272/2008. Podrobné informácie viď sekcia "Na stiahnutie".

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole:

Šablonu připravil a implementoval na Shoptet Tomáš Hlad & techka s.r.o.